Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Vítězství na plaveckých závodech 3. tříd

Vítězství na plaveckých závodech 3. tříd

1. června 2022 je den, který se zapsal do historie naší školy. Čtyřem vybraným žákům 3. ročníku se podařilo získat první pohár pro naši školu. A to hned ZLATÝ!

Eliška Bobková, Jaroslav Malůšek, Jitka Němečková a Lukáš Svrček jsou výborní plavci, kteří se utkali se soupeři z osmnácti okolních škol v plavecké štafetě. Tento fyzicky náročný souboj se odehrál v plaveckém bazéně v Hustopečích.  Každý z plavců musel uplavat 25 m libovolným způsobem. Jejich časy se sečetli a vítězství bylo na světě!

Nebyl to ale jediný úspěch na těchto závodech. Jmenovaní třeťáci bojovali o další medaile, a to jako jednotlivci v kategoriích dívky a hoši. Bronzovou medaili mezi dívkami si vyplavala Jitka! GRATULUJEME!

Eliška se umístila na krásném 6. místě.

I kluci byli úspěšní. Jardův výkon byl ohodnocen 11. místem a Lukáš byl 13.

Je nutné dodat, že dívek plavalo celkem 35 a hochů 38. Konkurence byla opravdu veliká, a proto našim plavcům patří velká pochvala.

Budoucím třeťákům nasadili laťku vysoko. Tak třeba využijí nadcházející prázdniny ke zlepšování svých plaveckých dovedností. :)

A my se budeme těšit na další úspěchy!