Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Projekt "Z Bílých Karpat na Pálavu"

Projekt "Z Bílých Karpat na Pálavu"

Datum konání:
17.9.2021

V pátek 17. 9. 2021 pojedou žáci 2. - 5. ročníku na Pálavu, kde se zúčastní  environmentálního vzdělávacího programu v rámci projektu "Z Bílých Karpat na Pálavu" /PROJEKT Místní akční plán vzdělávání pro SO ORP Hustopeče II/. Autobusová doprava a svačina pro žáky je hrazena z projektu.

Tematicky zaměřená  aktivita  na vzdělávání a zprostředkování poznání zajímavostí o regionu, propojením formálního a neformálního vzdělávání, s cílem posílení regionální identity žáků.
Že i pod zemí je život, o tom se můžou žáci přesvědčit v programu s názvem půda, který je
plný zajímavostí. Kolik života se nachází pod zemským povrchem, jaké živočichy tam
můžeme objevit, jak vypadají a co vše se tam může skrývat. Jak jsou nám užiteční a v čem
člověku pomáhají a čím nám jsou prospěšní a naopak čím můžou škodit?